Besikuriančios naujos gyvenvietės

Dar neseniai buvęs toks populiarus judėjimas į miestus ima suktis šimto aštuoniasdešimt laipsnių kampu ir išvirsta atgaliniu judėjimu į kaimą. Neilgai truko, kol lietuvis, tiek amžių buvęs sodybos žmogumi, suvokęs, ko neteko, ko savo noru atsisakė, su naujomis mintimis, nauju sąmoningumu grįžta į sodybas ir kuria naujas gyvenvietes.

Urbanizaciją sąlygoja objektyvi būtinybė koncentruoti ir integruoti įvairias materialinės ir dvasinės veiklos formas ir rūšis. Ji intensyvina ir efektyvina socialinius procesus, nes dideliuose miestuose socialinių politinių, ekonominių ir mokslinių techninių veiksnių, kultūrinių tradicijų, įvairių gyventojų sluoksnių sąveika didžiausia.

Urbanizacija yra dviejų etapų. Pirmajame etape didžiausiuose miestuose kaupiasi ekonominis ir kultūrinis visuomenės potencialas, sudarantis sąlygas kurti svarbiausias materialines ir dvasines vertybes. Antrajame etape tas vertybes perima mažesnieji miestai ir miesto tipo gyvenvietės, periferija. Šio dviejų etapų proceso efektas priklauso nuo visuomenės socialinės ekonominės prigimties.

Ne išimtis yra Ąžuolinės kaimas Vilniaus rajono rytuose, 11 km į šiaurės-rytus nuo Antakalnio žiedo, Tapelių gyvenvietės keliu.

Šį gyvenvietė geriau pasiekiama važiuojant Balžio gatve, nuostabiais Nemenčinės miškais pro Balžio ežerą.

Gyvenvietėje išplanuoti 20 naujai suformuotu sklypų. Strategiškai patogi vieta, bei itin gražus kraštovaidis. Bus įrengtas pilnas kvartalas su uždarą teritoriją. Įrengta žaidimų aikštelė.

Daugiau informacijos

https://m.en.aruodas.lt/sklypai-vilniaus-rajone-bezdoniu-k-parduodami-namu-valdos-sklypai-bezdonyje-11-1091745/
Dalinkis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *