Vilniaus rajono, Ąžuolinės kaimo teritorijos bendrasis planas

LR teritorijos bendrojo plano tikslas – vadovaujantis Teritorijų planavimo įstatymo 3 straipsnio 1 dalies nuostatomis nustatyti šalies teritorijos erdvinio vystymo kryptis, naudojimo ir apsaugos prioritetus.

Šio projekto svarbą pažymi tai, kad dabartinė Vyriausybė jį įtraukė į Strateginių projektų portfelį, kuriame – prioritetiniai visų ministerijų darbai. Bendrasis Lietuvos planas, tikimasi, taps pagrindiniu šalies vystymosi dokumentu, kurio suformuluoti sprendiniai galios iki 2030 metų, o pasiūlyta vizija – net iki 2050 metų. Sprendiniai yra ypač svarbūs ir siekiant Jungtinių Tautų Darnaus vystymosi tikslų, mat šiems pasiekti kiekviena šalis turi pati numatyti tam tikras priemones.

LR teritorijos bendrojo plano rengimo proceso tikslas – išanalizuoti, įvertinti, išdiskutuoti, aptarti su suinteresuotomis grupėmis ir pasiūlyti bendrą ir integralią šalies teritorijos erdvinio, aplinkosauginio, socialinio ir ekonominio vystymo viziją, suformuoti naudojimo ir apsaugos prioritetus ir kryptis, vadovaujantis Teritorijų planavimo įstatymo nuostatomis, remiantis tarptautinėmis rekomendacijomis ir gerąja Europos Sąjungos šalių integralaus planavimo praktika.

Naujos kartos Bendrasis planas turi būti parengtas ir patvirtintas per trejus metus. Pirmasis etapas – esamos būklės analizė – turėtų būti baigta šių metų gegužę. Vėlesniais etapais bus formuojama BP koncepcija, kurią turės patvirtinti Seimas, o konkrečius sprendinius – Vyriausybė.

Pastarasis Vilniaus rajono teritorijos bendrasis planas buvo patvirtintas 2019 metais. Jame yra aiškus vizualiai realizuoti Ąžuolinės kaimo pletros objektai.

Yra numatyti strateginiai susisiekimo keliai su žaliuojančiais kelkraščiai pasivaikščiojimams. Vilniaus rajono savivaldybė jau parengė keliu gatvių projektus ir iregistravo Žaliosios ir Vėjo gatviu pvadinimais.

Žaliosios ir Tapelių gatvės sankirtoje jaučiama dydžiausia plėtra nes per gana trumpa laika čia buvo suformuota ir įregistruota daugiau nei 20 namų valdos sklypų.

Judant toliau kalvotu Tapelių keliu rytų linkme atsiveria laukai kurie pagal bendraji planą patenka i urbanizuojama vietovę. Šį vietovė pagal vyriausiuosius rajono architektus bus urbanizuota ir turės visa reikiama infrastrukturą ir susisiekimą.
Čia yra numatytos kelios naujos gatvės kuriu projektai dar nera parengti tačiau matomi vyriausybės patvirtintoje vizualizacijoje.

Sekite mus ar Vilniaus rajono savivaldybės darbą ir sužinosite daugiau.

Dalinkis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *