Kaip apsaugoti savo namus nuo nepageidaujamų svečių

Visi šeimininkai nori apsaugoti savo namus ir turtą nuo nepageidaujamų svečių – ilgapirščių. Apsaugoti savo asmeninę erdvę gali pagelbėti pačių vagių pastabos apie jų darbo metodus. Juk įdomu išgirsti, ką apie apsisaugojimą nuo vagių pataria patys vagys.

Pirmą kartą prieš du dešimtmečius išleistoje knygoje „Vagys darbuojasi: gyvenimas gatvėje ir įsilaužimai į namus“ („Burglars on the Job: Streetlife and Residential Break-ins“) saugumo konsultantas Chrisas McGoey ir kriminologijos profesorius Richardas T. Wrightas paviešino vagišių pastebėjimus apie įsilaužimus į namus.

Už vagystes nuteisti asmenys sutiko atskleisti, kaip pasirenka savo aukas ir kokie ženklai išduoda, kad jūsų namai tapo vagių taikiniu. Net ir po dvidešimties metų šie pastebėjimai neprarado aktualumo. Rinkdami medžiagą knygai, autoriai apklausė 105 vagis.

Atrodys pažįstami. Vagys įspėja, kad jie namų šeimininkams gali atrodyti pažįstami, nes prieš apvogdami namus jie jau būna juos nuodugniai apžiūrėję – valę jūsų kilimus, dažę jūsų sienas, pristatę jums naują šaldytuvą.

Jūsų kiemas išduoda daugiau, nei galvojote. Jei turite namą, o šalia jo – ištaigingą kiemą, vagys ima manyti, kad turite pakankamai pinigų jį prižiūrėti. O jei turite pakankamai pinigų, vadinasi, galite turėti ir vertingų daiktų namie.

Jie žino, kai išvykstate ilgam. Jūsų kelionę svetur išduoda perpildyta pašto dėžutė, reklaminės skrajutės prie jūsų durų. Kartais skrajutes palieka patys vagys, kad pamatytų, kada ją paimsite.

Naujas personalas. Jei jūsų namuose lankosi valytojai ar kitas nuolatinis personalas, naujas darbuotojas gali būti ilgapirštis. Dažnai vagys ieško ir samdo žmones, kurie gali patekti į namus ir juos apžiūrėti.

Žiemą pravers pėdsakai. Jei sningant jūsų nėra namie, paprašykite kaimyno, kad pavaikščiotų aplink jūsų namą, antraip vagys iškart supras, jog kurį laiką nesilankėte namuose.

Vietelės slėpti brangenybes. Menka paslaptis, kad vagys puikiai žino visas įprastas brangenybių slėpimo vietas. Todėl pamirškite apie pinigus knygose, stalo kojose ar kojinių stalčiuje. Vagys prisipažįsta, kad beveik niekada netikrina daiktų vaikų kambariuose ar tarp vaikų daiktų.

Apsimoka turėti šunį. Du dalykai, kurių labiausiai nekenčia vagys – triukšmingi šunys ir atidūs kaimynai. Todėl geriau pamąstykite apie keturkojį draugą ir geresnius santykius su kaimynais.

Socialinių tinklų pinklės. Daugybė žmonių nesusilaiko nepasigyrę savo socialiniuose tinkluose, kad savaitei ar dviem išskrenda į šiltuosius kraštus, kada jų nebus namuose ir kt. Gal taip ir nemanote, bet kiekvienas toks įrašas yra kvietimas vagiams apsilankyti jūsų namuose.
Visą straipsnį galite rasti https://www.tv3.lt/naujiena/gyvenimas/991368/sukluskite-vagys-atskleide-kaip-apsaugoti-savo-namus-nuo-isilauzeliu

Dalinkis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *